Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

100. výročí založení Československa ve školní družině

V pátek 26. 10. 2018 si všechna oddělení školní družiny připomněla 100. výročí založení Československa.  Ráno jsme se sešli, abychom zhlédli videa k tomuto tématu. Poté následovala beseda. Zajímavé byly odpovědi na otázku: Co by bylo, kdyby nebyl 28. říjen 1918? Kdyby nebyl T. G. Masaryk?

Odpoledne jsme měli domluvenou návštěvu výstavy v KD Letní.

Čekala nás tam výstavka prací dětí základních a mateřských škol naší obce, výstava kronik obce, kronik Fotbalového klubu Hlubočky, SDH Hlubočky a spousta historických i současných fotografií obce. Navštívili jsme i prezentaci Stanice mladých techniků Hlubočky, kterou někteří žáci viděli již dopoledne, ale zejména model železnice s jezdícími vlaky, model autobusu i s pasažéry je nadchl natolik, že jsme se šli na tuto krásnou expozici podívat znovu.

 

Tímto děkujeme panu Leu Friedlovi za pozvání na výstavu a členům SMTe Hlubočky za věnování se nám a ukázání další možnosti, jak smysluplně trávit volný čas v obci Hlubočky.

 

Mgr. Ludmila Erbesová

Zanechte komentář