Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Soutěž mladých zdravotníků – republikové kolo

Soutěž mladých zdravotníků – republikové kolo

Naši mladí záchranáři ze 4. třídy se vydali v sobotu 16.června 2018 reprezentovat nejen naši školu, ale celý olomoucký kraj do ostravského Landek Parku. Zde se konalo republikové kolo soutěže mladých zdravotníků. Soupeři jim byli týmy z Českých Budějovic, Litoměřic, Třebíče, Vsetína, Chrudimi, Klatov, Mladé Boleslavi a Prahy.

Síly zde změřilo celkem 90 mladých záchranářů I. a II. stupně, jejichž úkolem bylo na jednotlivých stanovištích prokázat své znalosti v poskytování první pomoci. Museli tak ošetřit poraněného cyklistu, zlomený nos, otřes mozku, vymknutý kotník, bodnutí vosou, předvést své dovednosti při obvazové technice a transportu raněných.

Konkurence mladých zdravotníků byla opravdu silná a rozhodčí měli nelehkou úlohu při hodnocení provedených úkonů. Proto museli být přísní a každá maličkost, kterou zdravotníci neprovedli, nebo jim trvalo dlouho, než ji provedli, byla hodnocena ztrátovými body. Přece jen se jednalo o republikové kolo a to museli vyhrát opravdu jen ti nejlepší z nejlepších.

Zdravotníci z naší školy se velmi snažili a ošetřovali, jak nejlépe mohli. Nakonec se umístili na 7. místě. Není to sice medailová pozice, ale my jsme na ně pyšní i tak. Vždyť měli odvahu a znalosti k tomu, aby dokázali ošetřit zraněné v autenticky sehraných situacích. Dokázali pohotově reagovat, spolupracovat a pomoci lidem, kteří to potřebovali (i když tentokrát jen jako). Věřím, že tato zkušenost bude pro děti velmi přínosná a v případě, že by se ve skutečnosti dostaly do podobné situace, budou si vědět rady.

Na závěr bych chtěla poděkovat, p. vych. Petrovičové, p. Scigelové, p. Šrámkové a p. Gáborové, že se za mě zhostily funkce doprovodu našich zdravotníků a po celou dobu soutěže je podporovaly a fandily jim. DĚKUJI!!!

Michaela Niklasová

 

https://zsmarianskeudoli.rajce.idnes.cz/Soutez_mladych_zdravotniku_-_republikove_kolo/

Zanechte komentář