Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

72 hodin

 

 

 

 

 

V pátek dne 12. 10. se žáci 2. a 3. třídy zúčastnili celorepublikové akce 72 hodin, jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již po sedmé. Kdykoliv během těchto 72 hodin (11. – 14. října 2018) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

Cílem této akce je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe.

Stejně jako v minulých letech, tak i letos podpořila naše škola tento skvělý projekt. Podařilo se nám zaregistrovat a zorganizovat projekt pod názvem „Úklid v okolí naší školy“. Přispěli jsme tak dobré věci a podíleli jsme se na odstranění odpadků v našem nejbližším okolí. S úderem desáté hodiny mladší žáci prošli školní zahradu i hřiště. Poté se vydali kolem školního plotu. Starší žáci vyčistili okolí obchodního střediska, kulturního domu a několika panelových bloků. Společně jsme se pak těšili z dobře odvedené práce. Žáci obdrželi placky a náramky s logem tohoto projektu. Všem pomocníkům moc děkujeme!

Mgr. Lucie Třaskalíková

https://zsmarianskeudoli.rajce.idnes.cz/72_hodin_-_uklid_v_okoli_skoly_2018/

Zanechte komentář