Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Arpok

Ve čtvrtek 21. 12. 2017 čekal na žáky 4. a 5. třídy zajímavý výukový program „Po stopách ztraceného mobilu“, který připravila organizace ARPOK. V průběhu dvou vyučovacích hodin s lektorem děti procestovaly 4 státy: J. Koreu, Kongo, Japonsko a Indii.

V úvodu byli žáci motivováni dopisem od pana prezidenta, ve kterém stálo, že se mu ztratil mobil a že vyzývá detektivy k nalezení jeho součástek. Psalo se v něm: Vážení detektivové, byl mi ukraden mobilní telefon a organizaci Interpol se podařilo zjistit, kde jsou jeho zbytky – součástky. Vkládám do vás naději, že mi pomůžete tyto najít. Váš prezident.

Poté byli žáci rozděleni do skupinek „ detektivních kanceláří“ a po čtyřech součástkách začali pátrat. Interpol jim radil, kde hledat ztracený procesor, kde baterii, kde displej a kam zajet pro poslední součást – kryt. Procesor byl nalezen v J. Koreji, baterie v Kongu, displej byl nalezen až ve vzdáleném Japonsku a kryt v Indii. Součástí pátrání bylo poznávání charakteristik daných států, získání řady informací o obyvatelích, o plodinách, nerostných surovinách, bohatství či chudoby, životní úrovni apod.

Vše bylo protkáno hrami, křížovkami, luštěním rébusů s daným klíčem a díky vyluštění křížovky se našim „detektivům“ podařila záhada rozluštit.

Beseda se nám velice líbila a přinesla nám nové zajímavé informace a poznatky.

Mgr. Irena Hrubanová

Zanechte komentář