Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Bylinkování

 

Na žáky 3. – 5. ročníku čekalo v úterý 27.3. milé a voňavé překvapení. Školu navštívila paní lektorka Martina Botorová z ostravské společnosti ROZCHODNÍK, aby si s dětmi povídala o bylinkách, jejich užitku a významu pro zdraví člověka.

Každá z těchto tříd se v průběhu 2 vyučovacích hodin seznámila s názvy užitečných rostlin např. s heřmánkem, levandulí, růží šípkovou, mátou, lípou, bezem černým…. Děti poznávaly představované bylinky všemi smysly – zrakem, hmatem, vůní i chutí. V průběhu besedy za velkého přispění žáků, paní lektorka odpovídala na některé z těchto otázek např.: Jaký je rozdíl mezi bylinkou a bylinou? Která část léčivých rostlin je léčivá a jaké je její využití? Co léčí rýmu? atd.

Ve skupinkách pak děti poskládaly rozstříhaný obrázek bylinky, zahrály si pohybovou hru podobnou pexesu, ve které bylo cílem najít shodné dvojice. Z vybrané bylinky si poté každý zhotovil voňavý pytlíček a na závěr měly děti možnost ochutnat léčebné čaje z levandule a černého bezu.

Mgr. Irena Hrubanová

Zanechte komentář