Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Bylinkování

 

Na žáky 3. – 5. ročníku čekalo v úterý 27.3. milé a voňavé překvapení. Školu navštívila paní lektorka Martina Botorová z ostravské společnosti ROZCHODNÍK, aby si s dětmi povídala o bylinkách, jejich užitku a významu pro zdraví člověka.

Každá z těchto tříd se v průběhu 2 vyučovacích hodin seznámila s názvy užitečných rostlin např. s heřmánkem, levandulí, růží šípkovou, mátou, lípou, bezem černým…. Děti poznávaly představované bylinky všemi smysly – zrakem, hmatem, vůní i chutí. V průběhu besedy za velkého přispění žáků, paní lektorka odpovídala na některé z těchto otázek např.: Jaký je rozdíl mezi bylinkou a bylinou? Která část léčivých rostlin je léčivá a jaké je její využití? Co léčí rýmu? atd.

Ve skupinkách pak děti poskládaly rozstříhaný obrázek bylinky, zahrály si pohybovou hru podobnou pexesu, ve které bylo cílem najít shodné dvojice. Z vybrané bylinky si poté každý zhotovil voňavý pytlíček a na závěr měly děti možnost ochutnat léčebné čaje z levandule a černého bezu.

Mgr. Irena Hrubanová

Zanechte komentář