Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Canisterapie v ŠD

V pátek 29. listopadu k nám do školní družiny zavítala paní Libuše Hornová se třemi speciálně vycvičenými čtyřnohými kamarády. Paní Hornová vede centrum Alfa, které se zabývá výcvikem psů.

Program přednášky se jmenoval: Poznej svého psa. Paní Libuše ihned zaujala děti svými chlupáči, kteří si poslušně po příchodu lehli a byli v naší přítomnosti tak uvolněni, že i při hlasitém povídání usnuli.

Obsah přednášky se týkal správného zacházení se psem (ať už svým, či cizím), eliminování možnosti napadení, či zranění a v případě napadení správné reakce. Žáci zaujatě poslouchali a během povídání se hlásili s dotazy, či zážitky, s kterými se chtěli pochlubit.

Poslední část přednášky obsahovala kontakt dětí se speciálně canisterapeuticky vycvičenými psy, s kterými se mohly pomazlit. Těžko se všem s hebkými pejsky loučilo.

Iveta Pastušková, vychovatelka ŠD

Zanechte komentář