Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Clever a Rozum v hrsti 15.5.2019

Kroužek Clever pro všechny zvídavé, bystré, nadané a šikovné děti se ve středu 15. května v odpoledních hodinách vydal do olomoucké Pevnosti poznání na průzkum jedné z expozic s příznačným názvem Rozum v hrsti.

Ne nadarmo je nejoblíbenější atrakcí gyroskop – přístroj, který se používá i na mezinárodní vesmírné stanici.  Na vlastní (ne)bezpečí si jej vyzkoušely tři odvážné členky kroužku.  Díky rotačním způsobům gyroskopu se cítily jako pilot akrobatického letounu.

Vstoupili jsme do osmimetrové makety lidského mozku, kde se před námi zjevila neuronová síť v celé své kráse a komplikovanosti. Čekali nás tu  3D piškvorky, logické úkoly i zapeklité hlavolamy a šifry, Jako správní členové Cleveru jsme si otestovali naše vědomosti a intelekt.

Výlet do Pevnosti poznání se nám i přes nepřízeň počasí vydařil a odnesli jsme si s sebou pár nezapomenutelných zážitků. Není vyloučeno, že v příštím roce se do pevnosti vrátíme, abychom prozkoumali jednu z dalších expozic.

Mgr. Lucie Molyneux-Dickinson

Zanechte komentář