Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

CLEVER OPĚT NA VÝPRAVĚ

Dne 27. listopadu jsme se s kroužkem Clever vydali opět do Olomouce. Tentokrát naše kroky mířily do Vlastivědného muzea, kde byla právě zahájena mimořádně zajímavá výstava snad nejstarší keramické sošky na světě.

Celá naše skupinka se nedočkavě nahrnula do budovy muzea. Oproti našim obavám z velké fronty před pokladnou, jsme byli příjemně překvapeni. Žádné zástupy lidí se nekonaly, a tak jsme se během pár minut ocitli na chodbách bývalého kláštera a následovali šipky k Handkeho sálu. Byla tam! V celé své kráse! Jedinečná Věstonická Venuše. Kousíček naší historie. Originál 11,5 cm vysoké sošky nahé ženy, která je vystavována jen při zcela výjimečných příležitostech, a teď jsme ji mohli obdivovat i my. Byl to zážitek na celý život.

Kromě Venuše jsme si prohlédli také některé ze stálých expozic, a to Přírodu Olomouckého kraje. Tato expozice je doplněna interaktivními prvky, kde jsme si kousky přírody Olomouckého kraje mohli nejen důkladně prohlédnout, ale i vyzkoušet, osahat a zaposlouchat se do nich. Dále jsme se vydali do historie Olomouce. Naše cesta začala v 6. století a skrz vystavené předměty pokračovala až do současnosti.

Všichni jsme si odpoledne skvěle užili a domů se většina z nás vracela se suvenýrem v podobě malé sošky Venuše v batůžku. Originál je k vidění do pouze 8. prosince, tak neváhejte, stojí to za to.

Mgr. Lucie Molyneux-Dickinson

Zanechte komentář