Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

CLEVER OPĚT V PEVNOSTI POZNÁNÍ

I v letošním školním roce jsme se s kroužkem Clever vydali do olomoucké Pevnosti poznání. Tentokráte jsme podrobně prozkoumali expozice Světlo a tma, kde jsme se dověděli něco o tom, jak vzniká světlo. Zkusili jsme si, kolik úsilí nás bude stát rozsvítit obyčejnou žárovku či LED zářivku. Společně jsme objevovali podstatu světelného záření a nástrahy, které překonává během pouti prostorem. Díky světelnému záření jsme dokázali vytvořit elektrický proud nebo rozehrát hudební nástroj.

Pokračovali jsme pak prohlídkou planetária se statickou expozicí astronomie a kosmonautiky, kde jsme obohatili své dosavadní vědomosti o vesmírných dálkách a planetách. Díky časové ose jsme zjistili, jak probíhal výzkum sluneční soustavy, a nahlédli do blízké budoucnosti vesmíru.

Naši expedici jsme završili filmovou projekcí s názvem Neuvěřitelný vesmír. Pohodlně jsme se uvelebili na velkých polštářích a s rukama za hlavou jsme si plnými doušky užívali putování vesmírem.

V pevnosti nás rozhodně neviděli naposledy, jelikož některé z expozice jsme ještě neprobádali. Příští výpravu však budeme směřovat pro změnu do Vlastivědného muzea a už se moc těšíme.

Mgr. Lucie Molyneux-Dickinson

Zanechte komentář