Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Country tance

Dne 31. ledna 2019 nás přijel navštívit tanečník a učitel z SDC Šumaváček, kdy žáci měli příležitost vyzkoušet si country tance pěkně naživo.

Pan Miroslav Procházka žáky velmi přívětivě přivítal a zahájil výuku tance nejprve zajímavým vyprávěním o jeho vzniku, pokračoval poutavým povídáním o hudebních nástrojích, které se používaly a poté následoval nácvik tance Kvapík, nejprve bez hudby a poté i s hudebním doprovodem. Děti tančily tanec nejen ve dvojicích, ale i v kruhu.

Po krátké přestávce se žáci dozvěděli ještě pár informací o cestování za tancem do zahraničí a o všem, co s tím souvisí. Na závěr si zatančili rozlučkový tanec.

Mgr. Lucie Třaskalíková

Zanechte komentář