Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Čtení nás baví

Pondělí 4. listopadu nebylo obyčejné pondělí, rozhodli jsme se ho věnovat čtení a aktivitám s ním spojené. V rámci projektu Vše pro děti na nás čekala spousta zajímavých a nevšedních aktivit a především beseda se známou českou spisovatelkou pro děti paní Ivonou Březinovou.

Vezměme to však pěkně popořadě. Ráno uspořádala každá třída výstavku svých oblíbených knih a knihy představila svým spolužákům. Poté následovala práce textem a plnění nejrůznějších úkolů.

1. třída si mimo jiné zahrála na malé básníky a zkoušela vymýšlet rýmy ke svým jménům. Po přečtení příběhu s názvem Jak to jede medvěde? (J. Kahoun) si zahrála pantomimu a předvedla jeho obsah. Děti ve 2. třídě pracovali s pohádkou. Zahrály si Černého Petra s pohádkovými dvojicemi a úspěšně rozpletly Popletenou pohádku. Žáci 3. ročníku navštívili s paní učitelkou místní knihovnu, kde je pan knihovník seznámil s knihovním řádem, organizací a vůbec chodem knihovny. 4. a 5. třída si vyslechla příběh bez konce. Z možných variant ukončení příběhu si pak každý žák vybral ten, co se mu zamlouval nejvíce. Ve třídě se pak utvořily skupiny, které pečlivě připravily argumenty pro svou verzi konce a snažily se svůj názor prosadit v živé diskuzi.

Hřebem pondělního dopoledne byla beseda s opravdovou spisovatelkou, na kterou jsme se všichni těšili. Paní Březinová nám vyprávěla o své zajímavé profesi, o tom, kde čerpá nápady a náměty ale také o tom, jak taková kniha vzniká. Nakonec děti měly možnost nechat si autorčinu knihu podepsat, pokud ji tedy vlastnily.

Příjemně strávené pondělí nám přineslo spoustu zážitků a věříme, že se podobnému projektu budeme opět brzy věnovat.

Mgr. Lucie Molyneux-Dickinson

Fotografie z této akce naleznete zde:

https://zsmarianskeudoli.rajce.idnes.cz/Cteni_nas_bavi_14.11.2019/

Zanechte komentář