Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Lednové radovánky ve školní družině

Konečně venku napadl sníh a tak jsme toho se školní družinou využili a uspořádali jsme celodružinovou akci s názvem Lednové radovánky. Děti byly rozděleny do čtyř týmů, které se mezi sebou utkaly v typických zimních disciplínách. Nejdříve si vyzkoušely lyžování ve dvojicích, na improvizovaných lyžích se musely přemístit ze startu do cíle a poté lyže předat další dvojici. Některým se dařilo více, pro některé byla synchronizace nohou poněkud náročnější, ale nakonec to zvládli všichni. Dalším úkolem bylo vytvořit co nejdelšího šálového hada, párkrát se nám šálohadi sice přetrhli, ale nakonec jsme mohli určit nejdelší exponát tohoto nového zimního tvora. Při třetí disciplíně si děti chystaly munici pro poslední soutěž, musely si totiž vytvořit sněhovou kouli a co nejrychleji se vrátit do svého týmu. Na závěr našeho soutěžního klání jsme vyzkoušeli děti v hodu do dálky.

Do všech disciplín se děti pustily s nadšením a chutí získat co nejvíce bodů. I když zvítězit může jen jeden tým, všichni byli na závěr oceněni diplomem a malou sladkostí na doplnění sil.

Jsme rádi, že jsme si tohle lednové sněhové odpoledne krásně užili.

Michaela Niklasová

 

Zanechte komentář