Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Lesní pedagogika

Dne 9. 5. 2017 se druhá a třetí třída vydala do místního lesa s lesníky panem Klímou a panem Žatkou z Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem s pobočkou v Olomouci. Lesníci měli pro obě třídy připravený program na celé dopoledne. Žáci hráli hry – např. na Jestřába, na Srny a vlky, na Rysy, na Ostříže, na Klíšťata apod. Také poznávali zvířata žijící v lese i nejznámější stromy lesa. Mohli si vyrobit paletu přírodním. Na závěr dostali žáci upomínkové předměty.

Dne 10. 5. 2017 se do místního lesa vydala i první třída, aby i naši nejmenší zažili výuku lesní pedagogiky v praxi.

Čtvrtá a pátá třída se vydala na lesní pedagogiku do Staměřic pod vedením vojenských lesů a statků, kde se žáci rozdělili do skupin a na týmy. Za úkol měli vymyslet co nejvíce slov z lesního prostředí na dané písmeno, hledat věci, které do lesa nepatří, poznávali hmatem předměty, z rozhledny hledali lesní zvířata z obrázků i kožešin, pomocí lanovky vozili dřevo tam a zpět.

I oni si odnesli spoustu zážitků z lesního prostředí.

Mgr. Lucie Třaskalíková

 

Zanechte komentář