Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

Stalo se to v únoru 2018. V rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou vyhlásil SVĚT KNIHY soutěž na téma:

STALO SE VE 20. STOLETÍ

aneb

Událost 20. století, kterou považuji za převratnou

Úkolem bylo popsat, co nás nejvíc zaujalo a proč z české či světové historie 20. století. Například vynález, osobnost, zkrátka, co ovlivnilo i naši současnost.

V březnu na to přistála na učitelském stole čtvrté třídy první a vlastně poslední vlaštovka – literární práce Jakuba Gábora, která potřebovala už jen dokončit a naťukat svá slova do počítače.

Neváhali jsme a zaslali Kubovo povídání elektronicky do Prahy. Byli jsme velmi překvapeni, když se na našem emailu objevilo pozvání, aby se náš malý spisovatel dostavil na vyhlášení výherců. A i když jsme nevěděli, na kterém místě se umístil, po krátké poradě celé jeho rodiny se Jakub do Prahy vydal se svým dědou.

Nejlepší práce byly oceněny v pátek 11. 5. od 11:00 hodin v novém pavilonu Rosteme s knihou na veletrhu Svět knihy Praha 2018 na pražském Výstavišti.

Nakonec se konečně dozvěděl, jaké místo obsadil, ano DRUHÉ místo. Odměna ho neminula. Samozřejmě, jak jinak než knižní.

Takto zní slova jednoho s porotců:

„Milý Jakube, obdivuji tvou schopnost vidět, kolik dobrého i špatného s sebou civilizace přináší. Uvědomuješ si, jak rozvoj moderních technologií ovlivnil každodenní život. Ale hlavně: chceš sám aktivně chránit přírodu a celou naši planetu. A to bude určitě třeba.“ Martin Vopěnka

A jestli se bude líbit Jakubova práce i Vám? To už posuďte sami.

http://www.rostemesknihou.cz/stalo-se-ve-20.-stoleti-vitezne-literarni-prace-aa3507/

Dita Kozelková

Zanechte komentář