Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Matematický klokan

Výsledek obrázku pro matematický klokan

Matematická soutěž vznikla přibližně v roce 1980 v Austrálii a od roku 1991 se rozšířila do zemí Evropy.   Soutěžící jsou podle věku rozděleni do 6 kategorií: Cvrček (2. – 3. třída ZŠ), Klokánek (4. – 5. třída ZŠ), Benjamín (6. – 7. třída ZŠ), Kadet (8. – 9. třída ZŠ), Junior (1. – 2. ročník SŠ) a Student (3. – 4. ročník SŠ). Soutěží se ve všech krajích naší republiky v jednom termínu, takže žáci a studenti absolvují školní, oblastní, republikové a vlastně i mezinárodní kolo ve své lavici.

Na naší škole se této matematické soutěže také pravidelně účastníme se žáky 2. -5. ročníku ve dvou věkových kategoriích. Letos připadlo školní kolo na pátek 16. března 2018. Žáci byli rozdělení do kategorií – Cvrček a Klokánek. Zadávané úkoly se týkají matematických dovedností ale také schopnosti logického myšlení a prostorové orientace. Soutěžní úkoly nebývají vůbec jednoduché. Však se zeptejte svých dětí!

Nejúspěšnější žáci jednotlivých kategorií jsou:

Nejlepší řešitelé – Cvrček

Počet úspěšných řešitelů: 38

Jméno a příjmení Třída počet bodů
Veronika Herchelová 3. 63
Matěj Mizerák 3. 62
Amálie Frýdková 3. 62

 

 

Nejlepší řešitelé – Klokánek

Počet úspěšných řešitelů: 40

Jméno a příjmení Třída Počet bodů
Filip Výmola 5. 115
Václav Štolba 4. 102
Terezie Janišová 5.  86

Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme!

 

Mgr. Lucie Molyneux-Dickinson

 

Zanechte komentář