Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Mikroregion Bystřička

Opět jako v předešlých letech se na konci měsíce května konal Sportovní den Mikroregionu Bystřička.

Mikroregion Bystřička vznikl seskupením deseti spádových obcí: Bukovany, Bystrovany, Daskabát, Hlubočky, Mrsklesy, Přáslavice, Svésedlice, Tršice, Velká Bystřice a Velký Újezd. Na konci roku 2006 přistoupila 11 obec Doloplazy.

V letošním školním roce se akce pořádala ve čtvrtek 25. května na hřišti ve Velkém Újezdě. Za naši základní školu soutěžilo 42 dětí, a to ve třech disciplínách. Vybíjená, fotbal a štafetový běh.

V úvodu žáky přivítal starosta pořádající obce a ředitel místní základní školy. Po jejich vystoupení se žáci rozešli na svá sportoviště. První vyběhly štafety žáků 1. až 3. ročníku a za nimi žáci 4. a 5. třídy. V těchto disciplínách jsme skončili na hezkém pátém a sedmém místě.

Následovaly skupinové soutěže, a to vybíjená a fotbal. Ve fotbale jsme měli velmi silná mužstva v obou kategoriích. V mladší kategorii do třetí třídy jsme získali zlatou medaili a ve starší kategorii čtvrtá a pátá třída jsme získali druhé místo.

Také ve vybíjené jsme si věřili. Žáci v kategorii prvního až třetího ročníku zvítězili a ve vyšší kategorii skončili na šestém místě. Sportovcům, kteří se ani nezastavili, však počasí rozhodně nepřálo, ale  i přesto v celkovém pořadí škol získala naše škola vynikající druhé místo a tím i stříbrný pohár.

Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a již nyní se těšíme na příští ročník.