Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Mikulášování v mateřské školce

Rok se s rokem sešel a ve čtvrtek 5. 12. 2019 se žáci pátého ročníku chopili mikulášské nadílky v místní mateřské školce. Mikuláš s velkou družinou čertů i andělů se vydal na cestu. Síly byly letos téměř vyrovnané – devět hrůzostrašných čertů a sedm nebesky laskavých andílků se ujalo svých rolí.

Děti ve školce vzácnou návštěvu Mikuláše již netrpělivě vyhlížely. Okolo deváté hodiny se opravdu dočkaly. Celá Mikulášova družina prošla všechna oddělení od Hříbečků, Berušek až po oddělení předškoláků – Včeliček. Dle knihy hříchů byly nejhodnější ti nejmladší. Mezi staršími už se objevilo několik zlobivců a zlobilek, kteří se museli vykoupit básničkou nebo písničkou a dát panu Mikulášovi slib, že se polepší.

Nakonec ještě jednotlivé třídy přidaly jednu nebo dvě společné písničky. Napětí opadlo, andílci děti pohladili, rozdali balíčky, čerti přestali řinčet řetězy a Mikuláš se s úsměvem rozloučil.

Mgr. Lucie Molyneux-Dickinson

Zanechte komentář