Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Návštěva knihovny města Olomouce

První týden nového školního roku, a to ve čtvrtek 6. 9. 2018, si žáci 4.  třídy oživili návštěvou Městské knihovny v Olomouci. Cesta vlakem uběhla rychle, a jelikož naší čerství čtvrťáci jsou sportovně založení, z hlavního nádraží do knihovny jsme došli pěšky. Cestou paní učitelka dětem ukazovala důležité budovy města Olomouce.

V knihovně na nás už paní knihovnice čekala a program mohl začít. Dvouhodinová beseda se zdála dlouhá, ale utekla jako nic. Děti se seznámily s encyklopediemi zvířat a popsali si různé zajímavosti, které jsou k nalezení právě pouze v encyklopediích. Následovala přestávka na svačinku a pití.

V druhé části se žáci učili orientovat v knihovně. Zkoušeli si, jak najít knihu podle autora a také, jak se v celé místnosti dětského oddělení chovat a pohybovat. Nakonec od paní knihovnice dostali velikou pochvalu za vzornou práci. Žáci byli nadšení, a proto děkujeme Knihovně města Olomouce a doufáme, že se brzo zase shledáme.

O týden později absolvovala tento zajímavý program i 5. třída. Nebyla to jejich první návštěva Knihovny v Olomouci, proto jejich orientace mezi knihami byla téměř bravurní. I jim se program moc líbil.

Mgr. Veronika Kubíčková

 

Zanechte komentář