Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Návštěva pevnosti poznání

Dne 6. února se vydali žáci první a druhé třída za vzděláním do Pevnosti poznání. Žáci první třídy měli na programu zábavnou matematiku. Na malém statku počítali domácí zvířata a také je rozdělovali do výběhů. Při tom si procvičili počítání do desíti a také geometrické tvary. Ve druhé části si z barevných papírků s geometrickými tvary vytvořili vlastní zvířátka.

Druhá třída si nejdříve prošla expozici Rozum v hrsti, kde si žáci vyzkoušeli fyzikální jevy v praxi, např. kladku, páku, zrcadla. Dále mohli řešit zajímavé hlavolamy- matematické zebry a tangramy. Nejvíce je zaujala kuličková dráha. Po svačině se žáci rozdělili do dvou skupin a navštívili vzdělávací program Tvary světa, kde využili znalosti z geometrie, zopakovali si jaký je rozdíl mezi geometrickými tvary v rovině a geometrickými tělesy zábavnou formou, rozdělovali čtverec na stejný počet dílů a počítali geometrické obrazce v zapeklitých obrazcích. Poté se skupiny vyměnily a žáci si vytvořili z geometrických útvarů vázu. Návštěva Pevnosti poznání se dětem líbila a jistě si ji zopakují i příští rok.

Mgr. M. Vodičková

Zanechte komentář