Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Obecní policie v ŠD

V pondělí 24. 6. k nám do školní družiny zavítala vzácná návštěva z řad městských policistů. Dva pánové oblečeni v uniformách, vybaveni zbraněmi a pouty, zaujali všechny děti včetně vychovatelů. Páni policisté si pro všechny připravili přednášku o rozsahu činnosti městské policie, poučili děti před různými úrazy a předvedli také čtyřnohého parťáka, který je v současné době ve výcviku. Právě policejní pes byl zlatým hřebem celé návštěvy.

Strážníci ukázali dětem také pomůcky k zásahům, zbraně i pouta, které nechali mezi dětmi kolovat, a každý si tak mohl tyto předměty osahat. Děti se před policisty nestyděly a zahrnovaly návštěvu nejrůznějšími dotazy. Na konci se žáci s policií těžko loučili, a proto ke konci vyprovodili pány i s jejich psem až k bráně školy.

Všichni se těší na další setkání s policisty a na ukázky jejich zajímavé, ale nebezpečné práce.

Bc. Iveta Kučerová

Zanechte komentář