Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Oslavy lesa na Flóře

Není to poprvé, co si naše škola nenechala ujít tuto velmi podnětnou, zajímavou a zábavnou akci. Jako obvykle se na ni vydali žáci 4. ročníku. Ani letos, tedy 22. září 2017, jsme nemohli být zklamaní. Lesy ČR, Vojenské lesy, lesnické školy a jiné si připravily ve Smetanových sadech v Olomouci mnoho stanovišť, na kterých žáci různých základních škol plnili atraktivní úkoly. Děti prokázaly své znalosti o stromech, živočiších, jejich stopách a to, co nevěděly se dozvěděly od zkušených lesníků. Vyzkoušely si například zasadit stromek, rozeznat lebky, kůže, paroží zvířat, oblékly včelařskou kuklu, tahaly kládu, skládaly puzzle a spoustu jiných věcí. Ukázalo se, že si mnohé vědomosti stále pamatují ze školy i s lesní pedagogiky.

K celé akci patřila také hra na lesní rohy, seznámení se s loveckými psy a také zpěv písně, kterou si každá škola připravila jako vstupenku na tuto událost. Předvedli ji nakonec jen ti, kteří byli vylosováni ze všech zúčastněných škol.

Organizátoři nezapomněli ani na občerstvení v podobě stále připraveného horkého čaje. Za splněné úkoly byly děti odměněny drobnými dárky, avšak věřím, že největší odměnou jim bylo krásné strávení pátečního dopoledne. Ještě před odchodem malá zkouška ve vyřezávání a vyrazili jsme zpět ke škole.

Mgr. Dita Kozelková

Zanechte komentář