Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Podzimní výstava zahrádkářů

V měsíci říjnu probíhá každoročně podzimní výstava výpěstků místních zahrádkářů. V pondělí čtrnáctého ji žáci naší školy navštívili.
Výstava se konala v místním kulturním domě –  Na Letním. Tady bylo vystaveno mnoho exponátů od několika pěstitelů, převážně se jednalo o podzimní ovoce a zeleninu. K vidění  bylo nejen tradiční  ovoce , ale i různé exotické plody. Nejčastěji byla vystavena jablka, ale také ořechy, hrušky, švestky i různé druhy fazolí. Dětem se ale nejvíce líbily okrasné papričky a také okrasné dýně. Výstava byla doplněna krásnými  aranžemi podzimních kytic. V  průběhu dopoledne se na výstavě vystřídaly všechny třídy.
Na závěr děti měly možnost  ochutnat vzorky z vystavených odrůd jablek a také ochutnaly výborný jablečný mošt. Všem dětem jablíčka chutnala a některé si i přidaly. Společně se těšíme již na příští ročník.

zpracovala: Mgr. M. Vodičková    

Fotografie z návštěvy

Zanechte komentář