Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Program primární prevence

Dne 14. listopadu 2019 k nám dorazila odbornice ze vzdělávací společnosti e-DUHA, která školám poskytuje programy primární prevence týkající se používání internetu.

1. a 2. třídu čekala obrázková prezentace rizik internetu, mobilních telefonů a počítačů pod názvem Kamarádi online. Děti byly seznámeny s riziky internetu – cizí a neznámí lidé v online světě a závislosti na internetu. Slečna lektorka se dotkla také problematiky placených her a násilí na internetu.

Program pro žáky 3. – 5. ročníků byl zaměřen především na sociální sítě a aplikace na sociálních sítích. Děti se dozvěděly, jak a proč vznikla snad nejrozšířenější sociální síť facebook nebo co je to kybergrooming a jaká další nebezpečí na ně na sociálních sítích číhají.

Mgr. Lucie Molyneux-Dickinson

Zanechte komentář