Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Projekt 72 hodin

 

Jednalo se o tři dny plné dobrovolnických aktivit po celé ČR. Kdykoliv během těchto 72 hodin (12. – 15. října 2017) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustili do aktivit, které pomohly druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů je jistě mnoho úsměvů, radosti a dobrých pocitů z vykonané práce.

Cílem projektu bylo zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Díky pořádání jednotlivých projektů také posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času. Dále také navázat partnerství s místními radnicemi a podnikateli v obcích.

Stejně jako v minulých letech, tak i letos podpořila naše škola tento celostátní projekt. Podařilo se nám zaregistrovat a zorganizovat projekt pod názvem

„Úklid ve škole i okolí“.

Přispěli jsme tak dobré věci a podíleli jsme se na úklidu v našem nejbližším okolí. V pátek 13. 10. 2017 jsme se NA TO vrhli! S úderem desáté hodiny si žáci 2. a 3. ročníku pomyslně rozdělili rajony. Mladší žáci prošli školní zahradu i hřiště. Poté se vydali kolem školního plotu. Starší žáci vyčistili okolí obchodního střediska, kulturního domu a několika panelových bloků. Společně jsme se pak těšili z dobře odvedené práce. Všem pomocníčkům moc děkujeme!

Lucie Molyneux-Dickinson

Zanechte komentář