Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Projekt 72 hodin

 

Jednalo se o tři dny plné dobrovolnických aktivit po celé ČR. Kdykoliv během těchto 72 hodin (12. – 15. října 2017) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustili do aktivit, které pomohly druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů je jistě mnoho úsměvů, radosti a dobrých pocitů z vykonané práce.

Cílem projektu bylo zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Díky pořádání jednotlivých projektů také posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času. Dále také navázat partnerství s místními radnicemi a podnikateli v obcích.

Stejně jako v minulých letech, tak i letos podpořila naše škola tento celostátní projekt. Podařilo se nám zaregistrovat a zorganizovat projekt pod názvem

„Úklid ve škole i okolí“.

Přispěli jsme tak dobré věci a podíleli jsme se na úklidu v našem nejbližším okolí. V pátek 13. 10. 2017 jsme se NA TO vrhli! S úderem desáté hodiny si žáci 2. a 3. ročníku pomyslně rozdělili rajony. Mladší žáci prošli školní zahradu i hřiště. Poté se vydali kolem školního plotu. Starší žáci vyčistili okolí obchodního střediska, kulturního domu a několika panelových bloků. Společně jsme se pak těšili z dobře odvedené práce. Všem pomocníčkům moc děkujeme!

Lucie Molyneux-Dickinson

Zanechte komentář