Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Projektový den péče ozdraví

Ve čtvrtek 12. dubna proběhl na naší škole projektový den péče o zdraví. Žáci v každé třídě měli jinou činnost.

V první třídě probíhal program Veselé zoubky. Děti sledovaly na interaktivní tabuli pohádku, při které se dozvěděly, jak mají o své zoubky pečovat tak, aby byly zdravé. Později žáci vyplnili pracovní listy. Na závěr každé dítě dostalo taštičku se zubním kartáčkem, pastou, přesýpacími hodinami a žvýkačkami.

Žáci druhé a čtvrté třídy měli zajištěné cvičení s paní lektorkou. V průběhu dvou hodin se v tělocvičně protáhli, při relaxačním cvičení, zahráli hry a také se něco dozvěděli o józe.

Ve třetí třídě děti pracovaly výtvarnou technikou koláže a vytvořily zdravé a nezdravé talíře. Také žáci pátého ročníku se zapojili do projektu. Rozdělili se na šest skupin, každá potom vytvořila svou zdravou pomazánku.

Projektový den se vydařil a děti se dozvěděly spoustu nových informací, jak pečovat o své zdraví.

Mgr. M. Vodičková

https://zsmarianskeudoli.rajce.idnes.cz/Pece_o_zdravi_2019

Zanechte komentář