Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Škola v přírodě 2. a 3. třída  2. – 4. 10.2017

Žáci druhé a třetí třídy za sebou mají tři dny plné zážitků prožitých na škole v přírodě v ekologickém středisku Sluňákov. Kde prožili spoustu dobrodružství, zábavy a zjistili spoustu zajímavých věcí o přírodě.

Už při příjezdu jsme byli plní očekávání. Seznámili jsme se nejen s krásným okolím, ale i s příběhem ostrova, kde vybuchla sopka. Děti ji modelovaly a na praktickém pokusu viděli, jak by výbuch mohl vypadat.

Následující den jsme strávili objevováním semínek, rostlin, místní chráněné krajiny a drobných živočichů. Právě lovení těchto živočichů z tůňky bylo pro všechny velkým zážitkem. Vidět pijavku, vodní berušku, nebo larvu brouka pod lupou je velmi zajímavé.

Expedice do přírody se střídaly s aktivitami pod střechou Sluňákova jako třeba výtvarná tvorba, dramatizace líhnutí motýlů nebo luštění rébusů.

Každý den pak ve volných chvílích děti pracovaly na velké mapě ostrova. Na ní vypracovávaly různé zajímavé úkoly, které souvisely s činnostmi za daný den.

Večerní program se nesl v duchu promítání tematického filmu o ostrově. Na úplný závěr pobytu proběhla diskotéka plná her, soutěží a tance.

Děti si podzimní školu v přírodě velmi užily a některým se dokonce nechtělo domů.

Zanechte komentář