Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

ŠKOLA V PŘÍRODĚ            4. – 5. ročníku                                                    9. – 13. října 2017

Ptáte se, jak jsme se měli na Škole v přírodě?

Dalo by se o tom dlouze vyprávět. Pokusím se vám alespoň přiblížit a dětem připomenout, co vše jsme prožili.

Velmi jsme se těšili na tento výjimečný týden na SLUŇÁKOVĚ a hned po příjezdu na místo jsme se nemohli dočkat svých pokojů. Ovšem jako všichni výletníci i my jsme byli podrobně seznámeni s okolím, pravidly a s programem, který nás čekal. Pojmenovali ho pro nás BOBŘÍ POBYT nebo BOBŘÍ PUTOVÁNÍ.

Následovaly dny plné poznávání, her, zajímavých aktivit a tvoření. Prozkoumali jsme bobra skrz naskrz. Navštívili jsme vodní živočichy, bobří domov a jeho okolí. Moc nás bavilo lovit a zkoumat malé tvory a také odlévat bobří stopy. „Bobr“ nám také vyprávěl o hvězdách, slunci či ročních obdobích. Vytvářeli jsme také LandArt – umělecká díla z nalezených přírodnin. Seznámili jsme se i s životními příběhy dětí z různých koutů světa. Dozvěděli jsme se, jak žijí, co je trápí.   Poznali jsme, že si lze hrát i se zcela obyčejnými věcmi namísto drahých hraček. Důkazem je i malá hračka, kterou jsme si vyrobili z víček nebo kelímku. Pro mnohé z nás byla zajímavá informace o značce FAIRTRADE. Výrobky takto označené totiž podporují zdravý vývoj dětí z těchto zemí a zdraví jejich rodičů.

Moc se nám líbil i středeční výlet s opékáním špekáčků a vylepšený spoustou her. Všechny poznatky jsme si mohli připomenout v Bobřím deníku, který každý z nás dostal.

Také všechny večerní programy byly poutavé, plné energie a legrace. Procházky do okolí nám ukázaly spoustu zajímavých věcí z přírodních zákonitostí. Pomohli nám k tomu stavby jako Sluneční hora, Rajská zahrada, Kouzelný les poznání a zvuků nebo Lesní chrám. Následovaly programy jako Talentmánie, Filmový večer, večerní Kvíz a ze všeho nejoblíbenější Diskotéka. Ta byla skvělým zakončením našeho týdenního pobytu. Úplně poslední tečkou bylo zábavné závěrečné shrnutí týdne.  Věřím, že děti budou dlouho vzpomínat na společné zážitky a co víc, vznikají díky nim i další – nové.

 

Mgr. Dita Kozelková

Zanechte komentář