Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Školička

Tak jako v letech minulých tak i letos v tomto předprázdninovém čase navštívili předškoláci naši školu.

Žáci místní mateřské školy, předškolního oddělení, navštívili svou budoucí první třídu. V ní pak spolu s paní učitelkou vyzkoušeli, jaké to bude ve škole.

Výuka dětí probíhala ve dvou dnech. Na prvním setkání si děti povídaly o domácích zvířátkách. Některé děti se pochlubily se svým domácím mazlíčkem. Potom budoucí prvňáčci dostali pracovní listy zaměřené na přiřazování zvířátek, správné vedení rovné linky a vybarvování. Na druhé schůzce v pondělí si děti zopakovaly barvy a geometrické tvary. Nejvíce děti zaujala interaktivní tabule na které si vyzkoušely několik her zaměřených na pozornost a sluchové vnímání. V průběhu schůzek si žáci procvičili písničky a naučili některé říkanky, které později použijí v první třídě. Na závěr si děti odnesly domů všechny pracovní listy, které ve škole vytvořily.

Dětem se ve škole líbilo a už se těší na září.

Mgr. M. Vodičková

 

Zanechte komentář