Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Školička

Tak jako v letech minulých tak i letos v tomto předprázdninovém čase navštívili předškoláci naši školu.

Žáci místní mateřské školy, předškolního oddělení, navštívili svou budoucí první třídu. V ní pak spolu s paní učitelkou vyzkoušeli, jaké to bude ve škole.

Výuka dětí probíhala ve dvou dnech. Na prvním setkání si děti povídaly o domácích zvířátkách. Některé děti se pochlubily se svým domácím mazlíčkem. Potom budoucí prvňáčci dostali pracovní listy zaměřené na přiřazování zvířátek, správné vedení rovné linky a vybarvování. Na druhé schůzce v pondělí si děti zopakovaly barvy a geometrické tvary. Nejvíce děti zaujala interaktivní tabule na které si vyzkoušely několik her zaměřených na pozornost a sluchové vnímání. V průběhu schůzek si žáci procvičili písničky a naučili některé říkanky, které později použijí v první třídě. Na závěr si děti odnesly domů všechny pracovní listy, které ve škole vytvořily.

Dětem se ve škole líbilo a už se těší na září.

Mgr. M. Vodičková

 

http://zsmarianskeudoli.rajce.idnes.cz/Skolicka/

Zanechte komentář