Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Školní výlet 1. a 2. třídy

Dne 5. 6. 2018 se vydala první a druhá třída na školní výlet na hrad Helfštýn. Na hrad jsme jeli autobusem, vyšli mírný kopeček a vstoupili do nádvoří hradu. Po svačince jsme se pobavili u skvělého loutkového divadla od společnosti Bez kliky, připravili si pro nás dvě představení. Pojali pohádky moderně, děti to bavilo.

Měli jsme celý hrad jen pro sebe, šli jsme se podívat do mincovny, kde si žáci mohli zakoupit mince a také jsme vyšli po dřevěných schodech do věže, ze které byl překrásný výhled na okolní krajinu. Počasí nám přálo, museli jsme vytáhnout na chvíli pláštěnky, ale byla to jen drobná přeháňka. Žáci si mohli koupit suvenýry z výletu a v dobré náladě jsme sešli kopec až do vesnice a odjeli v pořádku do školy.

Zpracovala: Mgr. Lucie Třaskalíková

 

http://zsmarianskeudoli.rajce.idnes.cz/Skolni_vylet_hrad_Helfstyn_1.

 

Zanechte komentář