Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Soutěž mladých zdravotníků 2017

 

SAM_0201

Mladí zdravotníci z Olomoucka změřili své síly v poskytování první pomoci na Soutěži mladých zdravotníků, kterou každoročně pořádá Český červený kříž v Olomouci.

A ani letos tam nesměli chybět zástupci z naší školy, na soutěž jsme vyslali dvě družstva:

Tým A – Terka Sečková, Julinka Šrámková, Silvinka Šrámková, Vašík Štolba a Vašík Preč

Tým B – Terka Čubíková, Zuzka Čubíková, Barča Dostálová, Tom Hanyk, Marťa Hladeček

Soutěžní týmy měli za úkol ošetřit zraněné na třech stanovištích první pomoci, jednom stanovišti obvazové techniky a stanovišti transportu.

Na prvním stanovišti první pomoci byli dva chlapci, kteří se prali a stříkali po sobě sprejem, který jim způsobil omrzliny. Při příchodu na druhé stanoviště našli zdravotníci na schodech ležet chlapce, který měl zlomenou ruku a tržnou ránu na paži. Třetí stanoviště bylo transport, kdy jsme měli předvést různé způsoby přenášení raněných. Na čtvrtém stanovišti nás čekaly dvě dívky, jedna z nich se pořezala na noze a druhé se z toho udělalo špatně a omdlela. Posledním stanovištěm byla obvazová technika, která nám trošku zamotala hlavu, ale i tu jsme nakonec zvládli.

Poté už přišlo jen čekání na vyhlášení výsledků, které bylo trochu dlouhé, museli jsme počkat, než rozhodčí sečtou všechny body. Když jsme nastoupili na slavnostní vyhlášení výsledků, vůbec jsme nečekali, že se umístíme na medailových pozicích. Rozhodčí začali od posledního místa, překvapení přišlo ve chvíli, kdy zbývala poslední dvě místa a my jsme pořád ještě neslyšeli název naší školy. Tým A se umístil na úžasném 2. místě. Tým B obsadil 1. místo a postupuje tedy do regionálního kola, které se uskuteční 3. června v Pevnosti poznání a Bezručových sadech v Olomouci, kam se může od 10,00 do 14,00 hod. přijít podívat i veřejnost.

Ještě jednou moc gratulujeme vítězům a děkujeme jim za výbornou reprezentaci naší školy.

Michaela Niklasová

Zanechte komentář