Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Spaní ve škole

   V pondělí 24. 6. 2019 jsme přespávali ve škole. Bylo to překrásné. Někteří nemohli ani uvěřit, že se to stalo.  Rozhodli jsme se totiž na poslední chvíli.

Po příchodu do školy jsme si celí natěšení odložili věci a začali si povídat, co nás všechno asi čeká. Paní učitelka zavelela a tak jsme vyrazili ven před školu. Měli jsme dvůr s prolézačkami a nářadím jenom sami pro sebe. Zahráli jsme si společně různé hry (například na zvířátka), houpali se na houpačkách a kopali si s míčem. Po návratu dovnitř jsme si připravili večeři. Někdo měl dobroty z domova, jiní si pochutnali na čerstvých toustech připravených v naší školní kuchyňce.

   Když dorazili poslední opozdilci, uklidili jsme a umyli nádobí a nachystali skvělé spaní v tělocvičně. Teď teprve začala zábava. Pojídání slaných dobrot u filmu, u kterého jsme moc nevydrželi. Ale za to schovávaná po celé škole, tu bychom hráli stále, kdybychom už nemuseli jít spát. Samozřejmě jsme si řekli pravidla a vyrazili do tmy. U pikoly se nás vystřídalo několik i s paní učitelkou a hledání po tmě nebylo jednoduché. Mnozí se opravdu báli.

Ale i tato hra, jako každá jiná, musela skončit. Hygiena, vklouznutí do spacáku na měkkých žíněnkách, nekonečné šuškání před usnutím to byly poslední události dne, vlastně noci.

   Kolem 6 hodiny se už někteří nemohli dočkat „školy“ a začali se pomalinku probouzet. V 7 jsme už byli všichni na nohou a šli jsme si chystat snídani, která nám dodala energii na celé dopoledne.

   Zkrátka přespání ve škole bylo super. Dívání se na pohádku, hry a „schovka“ o půlnoci, koho by to jen před týdnem napadlo.

                                                                           Žáci 5.třídy, tř. uč. Dita Kozelková

Zanechte komentář