Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Sportovní den

Letos 5. května proběhl 47. ročník dálkového pochodu v oblasti Nízkého Jeseníku – Moraviánská 50. Tohoto pravidelného pochodu se zúčastňují jen někteří žáci naší školy a to je škoda. Také proto ve středu 27. června, vyrazili všichni žáci školy prověřit si svou zdatnost ve sportovním orientačním závodu.

Sraz všech dětí byl před školou v osm hodin, poté se po jednotlivých třídách děti odebraly směrem na Posluchov.

Tam již nachystala závod vedoucí orientačních běžců ve Šternberku p. Kristýna Skyvová. Po příchodu na start závodu děti posvačily a rozdělily se do skupin po pěti, z každého ročníku jeden v družstvu. Nejstarší závodník v družstvu obdržel čip. Čip sloužil na označení jednotlivých stanovišť. Úkolem závodníků bylo najít všechna stanoviště a co nejrychleji se dostat do cíle. Trať závodu byla nejen v obci Posluchov, ale i v přilehlých lesích. V 11.00 proběhlo ukončení závodu, vyhodnocení tří nejlepších hlídek a předání medailí všem účastníkům netradiční Moraviánské 50. Počasí závodníkům přálo a tak si všichni užili den strávený společně v přírodě. Na úplný závěr děti čekala cesta do školy.

Zpracovala: Mgr. M. Vodičková

Zanechte komentář