Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Štafetový pohár

diplom-štafetový běh+40000

Ve středu 3. května jsme se s vybranými žáky zúčastnili štafetového poháru v Olomouci. Z naší malé školičky jsme se společně s ostatními pedagogy snažili vybrat ty nejrychlejší děti, které pak naši školu reprezentovaly.

Štafetového závodu se zúčastnilo osm dívek a osm chlapců. Soutěžilo se v kategoriích mladší žáci (1.-3. třída) a starší žáci (4.-5. třída). Na závěr soutěže se běžela i smíšená štafeta, ve které bylo vždy po dvou děvčatech a dvou chlapcích od každé věkové kategorie. Všechny časy se pak sčítaly dohromady.

Štafetového poháru se celkem zúčastnilo 14 základních škol. Naše škola se umístila na 10. místě. To sice není nejlepší umístění, co se pořadí týče, ale je důležité zmínit, že vítězný čas byl 9:18,66 a náš čas byl jen o 40 sekund vyšší a to je vynikající výsledek. Na závodě bylo mnoho dětí, které už mají se štafetovým během zkušenosti z předchozích let, aly byly s námi i děti, které běželi štafetu poprvé. Ty si závodní atmosféru a průběh závodu vyzkoušely a už teď se těší na příští rok, kdy to všem natřou J.

Štafetový pohár jsme si všichni užili i díky pěknému počasí a rodičům, kteří nás přišli podpořit.