Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Stanice mladých techniků

 

U příležitosti blížících se oslav 100. výročí vzniku naší republiky uspořádala výstavu svých modelů také Stanice mladých techniků.

Tato organizace má již bohatou historii. Byla založena 20.9.01975 při ZK ROH Moravia v Mariánském Údolí. Od té doby už vychovala celou řadu modelářů, pro které se tato činnost stala nejen koníčkem, ale z některých se stali instruktoři nebo vedoucí kroužků.

Náplní práce v jednotlivých kroužcích je stavba pohyblivých, nechanických modelů a také účast v různých soutěžích, též prezentace svých výrobků na různých výstavách.

V pátek 26.10. si právě na jedné z nich mohli naši žáci prohlédnout krásné modely lodí, letadel, házadel, aut, tanků či železnice. Děti tak měly jedinečnou možnost poznat blíže činnost jednotlivých kroužků – plastikového, lodního, leteckého, železničního, automodelářského, kterou SMT nabízí, popřípadě se ještě do některého přihlásit.

Organizátorům velký dík za uspořádání této akce a Stanici mladých techniků přejeme do budoucna hodně zdaru ve veškeré jejich činnosti.

Mgr. Irena Hrubanová

 

Zanechte komentář