Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Stanice mladých techniků

 

U příležitosti blížících se oslav 100. výročí vzniku naší republiky uspořádala výstavu svých modelů také Stanice mladých techniků.

Tato organizace má již bohatou historii. Byla založena 20.9.01975 při ZK ROH Moravia v Mariánském Údolí. Od té doby už vychovala celou řadu modelářů, pro které se tato činnost stala nejen koníčkem, ale z některých se stali instruktoři nebo vedoucí kroužků.

Náplní práce v jednotlivých kroužcích je stavba pohyblivých, nechanických modelů a také účast v různých soutěžích, též prezentace svých výrobků na různých výstavách.

V pátek 26.10. si právě na jedné z nich mohli naši žáci prohlédnout krásné modely lodí, letadel, házadel, aut, tanků či železnice. Děti tak měly jedinečnou možnost poznat blíže činnost jednotlivých kroužků – plastikového, lodního, leteckého, železničního, automodelářského, kterou SMT nabízí, popřípadě se ještě do některého přihlásit.

Organizátorům velký dík za uspořádání této akce a Stanici mladých techniků přejeme do budoucna hodně zdaru ve veškeré jejich činnosti.

Mgr. Irena Hrubanová

 

Zanechte komentář