Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Strašidla ve škole

Ve čtvrtek 31. 10. proběhl na naší škole projektový den Strašidla ve škole.

Cílem bylo, aby si děti uvědomily rozdíly mezi našimi svátky Dušičky (Svátek všech svatých, Památka zesnulých) a cizí tradicí Halloween, znali jejich původ i význam.


Dopoledne se žáci dozvěděli o jednotlivých svátcích a seznámili se s jejich tradicemi. V druhé zábavnější části projektu byli žáci rozděleni do skupinek po pěti. Skupinka žáků plnila po tmě jednotlivé úkoly na stanovištích rozmístěných po škole, kde je vítala a strašila nejrůznější strašidla jako divoženky, čarodějnice, netopýr či mumie. Za splnění úkolu získali razítko do své strašikarty. Když splnili všechny úkoly, vysloužili si sladkou odměnu.

Žáci pracovali ve skupině, učili se spolupráci, překonávali vlastní strach. Při plnění úkolů zapojili a využili všechny své smysly – čich hmat, zrak, sluch i chuť. Rozvíjeli svoji fantazii při výrobě vlastních kostýmů.

Dětem se projekt líbil a všichni jsme si to užili.

Fotografie ze strašidelného dne naleznete zde.

Napsala Mgr. Eva Simčáková

Zanechte komentář