Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Turnaj ve vybíjené „O Vánočního kapra“

Je již tradicí, že se v prosinci setkáváme se sousední školou Hlubočky – Ves na turnaji ve vybíjené. Ten letošní se konal „na Mikuláše“, tedy 6. prosince 2018. V úvodu utkání nás přivítala paní učitelka Šárka Petrů. Společně jsme si připomněli pravidla hry, aby nemohlo dojít k nedorozuměním. Potom jsme se seznámili s hřištěm – jeho velikostí, čarami, přechodem přes kříž. Úkolem paní učitelky bylo též odpískat první zápas.

Hra začala. Všichni hráči, naši i soupeřovi dávali ze sebe to nejlepší. K našemu velkému překvapení jsme neměli při prvním zápase ani tolik potíží s velikostí hřiště a spletitostí čar jako jiné roky. Ani přestupků jsme se moc nedopouštěli. První zápas byl jasným bodem pro nás.

Po krátké přestávce přišla řada na paní učitelku Ditu Kozelkovou. V druhém zápase byla totiž rozhodčí právě ona. Povzbudila poražené, že se ještě vše může změnit, jak už to ve sportu bývá, a naopak vítěze upozornila na neutuchající úsilí, pokud si chtějí vítězství udržet.

Právě ve druhém zápase byla znát únava a vliv emocí, protože se hráči našeho i druhého družstva dopouštěli více chyb. Bylo napínavé sledovat, jak se výhody na jedné či druhé straně projeví na výsledku zápasu. Hlubočské družstvo mělo výborná děvčata a vždy dokázali pohotově chytit zatoulaný balón. Také přešlapů měli méně. U našich hráčů dominovali hoši svou obratností, rychlostí, ale ani děvčata se nenechala snadno vybít. Přesto, že jsme často ztratili balón, podařilo se našemu družstvu vyhrát. Radost byla veliká. Třetí zápas již nebyl zapotřebí. Letos je KAPR náš.

Náš vítězný tým tvořili: kapitán R. Vyroubal, T. Provazník, J. Scigel, O. Scigel, J. Gábor, L. Vystrčil, N. Nevtípil, T. Sečková, D. Chocholová, A. Hrubá a E. Knausová.

Našemu týmu blahopřejeme, hráli čestně a podle pravidel fair play.

Napsala: Mgr. Dita Kozelková

Zanechte komentář