Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Ukázková hodina v první třídě

 

Ve středu 24. října v rámci „ Dne otevřených dveří proběhla ukázková hodina pro rodiče a přátele žáků první třídy naší školy. V ní žáci ukázali, co se za první dva měsíce ve škole naučili. A že toho nebylo málo.

V úvodu hodiny děti zarecitovaly několik říkanek k písmenům, které již znají. Potom si společně zahrály na Honzíka, postřehovaly písmena a vytleskávaly slabiky, následovalo čtení dětí z tabule. Potom děti předvedly, co už dovedou napsat a hlavně jak u psaní správně sedět. V druhé části hodiny si děti skládaly karty s číslicemi. Na protáhnutí si děti zahrály na obchod. V průběhu celé hodiny byli všichni žáci aktivní a hlásili se. Na úplný závěr hodiny ukázali, jak si umí hrát s interaktivní tabulí.

Na hodinu se děti moc těšily a také se jim náležitě povedla. Účast rodičů byla veliká. Za své úsilí si děti zasloužily sladkou odměnu.

Mgr. M. Vodičková

Zanechte komentář