Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Varhany

Ve středu 6. prosince se 5. třída měla možnost účastnit báječné exkurze do Katedrály svatého Václava v Olomouci. Jde o domovskou katedrálu římskokatolické arcidiecéze. Měli jsme možnost si prohlédnout všechna dostupná místa katedrály. Pan Látal nám zábavnou i naučnou formou pověděl zajímavosti i něco málo o historii katedrály. Poté jsme se přemístili k varhanám, kde nám pan Látal ukázal a popsal, jak varhany fungují. Děti měly možnost si zahrát skladby na místní unikátní varhany. Poté nám náš skvělý průvodce zahrál koncert z období baroka, které, jak se sám přiznal, má moc rád. Následovala vánoční skladba, která v nás probudila vánoční atmosféru při zaposlouchání se do překrásných tónů. Z dalších známých skladeb nám zahrál Fugátu c moll od Johanna Sebastiana Bacha a skladbu českého báječného skladatele pana Vrbíka. A abychom zjistili, jak zní i jiné skladby, a tak trochu na moje přání, zazněla skladba Jump od Van Halen.

Celé dopoledne jsme si moc užili a budeme se moc těšit na další návštěvu katedrály a poznatky pana Látala, kterému moc děkujeme!

Bc. Nikol Petrovičová

Zanechte komentář