Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Ve včelím úle

V pátek 1. března navštívila naši školu Mgr. Tereza Pacovská s programem Ve včelím úle. Program byl určen pro žáky prvního a druhého ročníku. Program byl dvouhodinový a obě třídy se při něm vystřídaly. V první části byl zaměřen na poznávání včelího společenstva a na život v úle. Děti se dozvěděly jak to v úle funguje, co všechno včelky vyrábějí a jak dlouho žijí.

V druhé části programu si děti zahrály hru na včelín. Všechny vyzkoušely pozice chůvy, dělnice, trubce či královny ve včelíně. Později si vymalovaly pracovní list.

V úplném závěru programu si děti vyrobily svíčku z včelího vosku.

Program se dětem moc líbil. S Terezou se žáci opět setkají v příštím roce v jiném výukovém programu zaměřeném na přírodu.

Mgr. Martina Vodičková

Zanechte komentář