Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Výlet Hrad Šternberk – 1. ročník

Ve středu 19. června vyrazila první třída na školní výlet. Cílem výletu byl hrad Šternberk. Děti musely vstávat o něco dřív než obvykle. Jelo se vlakem z místního nádraží. Nejdříve do Olomouce a po krátkém přestupu už na místo určení. Hrad je od nádraží ve Šternberku hodně daleko, ale to prvňáčky neodradilo a už v devět stáli na nádvoří hradu. Tam byl pro ně nachystán program ve stylu Harryho Pottera. Děti byly rozděleny do tří družstev,  ve kterých soutěžily. Na závěr soutěže byla družstva vyhodnocena a žáci si pro zasloužené odměny došli točitým schodištěm do věže hradu. Po soutěžích a malém občerstvení na děti čekala prohlídka hradu. Paní průvodkyně v dobovém kostýmu dětem řekla mnohé zajímavosti o historii hradu. Po prohlídce se již děti těšily do místního obchůdku, kde si nakoupily suvenýry z výletu.

Závěr výletu děti strávily na dětském hřišti, kde dojedly nachystané svačiny a povozily se na klouzačce i kolotoči. Počasí přálo a výlet se tedy dětem vydařil.

Mgr. M. Vodičková

Zanechte komentář