Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Výstava podzimního ovoce a zeleniny

 

V pondělí 1. října žáci naší školy navštívili výstavu podzimního ovoce a zeleniny, místního svazu zahrádkářů v Mariánském Údolí, Hlubočkách. Výstava se konala tak jako v předešlých letech v místním kulturním domě –  Na Letním. Tady bylo vystaveno mnoho exponátů od místních pěstitelů,  převážně se jednalo o podzimní ovoce a zeleninu. K  vidění bylo nejen tradiční ovoce, ale i různé exotické plody. Nejčastěji byla vystavena jablka, ale také ořechy, hrušky a švestky. V letošním roce se obzvláště dařilo různým druhům paprik, vystaveny byly od malých pálivých až po velké kapie. Dětem se ale nejvíce líbily okrasné papričky a obří cuketa ve tvaru písmene S. Výstava byla doplněna krásnými  aranžemi podzimních kytic a také rukodělnými výrobky z přírodnin.

Děti se nejvíce těšily na ochutnávku některých vzorků nakrájených jablíček a v letošním roce nově každý dostal kelímek výborného moštu. Za rok zase na shledanou!

 

 

Mgr. M. Vodičková

Zanechte komentář