Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Výstava podzimního ovoce a zeleniny

 

V pondělí 1. října žáci naší školy navštívili výstavu podzimního ovoce a zeleniny, místního svazu zahrádkářů v Mariánském Údolí, Hlubočkách. Výstava se konala tak jako v předešlých letech v místním kulturním domě –  Na Letním. Tady bylo vystaveno mnoho exponátů od místních pěstitelů,  převážně se jednalo o podzimní ovoce a zeleninu. K  vidění bylo nejen tradiční ovoce, ale i různé exotické plody. Nejčastěji byla vystavena jablka, ale také ořechy, hrušky a švestky. V letošním roce se obzvláště dařilo různým druhům paprik, vystaveny byly od malých pálivých až po velké kapie. Dětem se ale nejvíce líbily okrasné papričky a obří cuketa ve tvaru písmene S. Výstava byla doplněna krásnými  aranžemi podzimních kytic a také rukodělnými výrobky z přírodnin.

Děti se nejvíce těšily na ochutnávku některých vzorků nakrájených jablíček a v letošním roce nově každý dostal kelímek výborného moštu. Za rok zase na shledanou!

 

 

Mgr. M. Vodičková

Zanechte komentář