Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Začíná loučení

   Dnešní den si všichni moc užili, protože jsme se rozloučili se školou HLUBOČKY – MARIÁNSKÉ ÚDOLÍ a symbolicky jsme přešli do školy v Hlubočkách.

   Naše vystoupení začalo menšími proslovy pana asistenta a Honzy Poláška z páté třídy.  Ten nám oznámil, že je nespravedlivé, aby vystupovali jen žáci a rozhodli se s paní učitelkou zpestřit vystoupení písní Červnová učitelka, která pojednává o velice ustarané třídní učitelce na konci školního roku, co zpívá o svém učitelském životě. A v hlavní roli, vystoupila, jak jinak, paní učitelka Dita Kozelková. Už při jejím příchodu bylo jisté, že to bude fakt sranda.  A také byla, a to ne jen kvůli jejímu až čarodějnickému převleku, ale také díky jejímu emotivnímu zpěvu. Pobavila diváky i paní učitelky s paní ředitelkou.

Hned po první písni, přišlo naše vystoupení. Konečně. Báli jsme se, ale nemuseli jsme se bát, protože nebylo čeho. Zvládli jsme to skvěle. Tanec na píseň „Nesnáším loučení“ se vážně povedla. Naše třídní paní učitelka zahlédla i slzy v očích diváků. 

Nesmíme zapomenout ani na pár hřejivých slov ze stran třídní učitelky a paní ředitelky před samotným vysláním na druhý stupeň pomocí malované kytary. Také malé dárečky nás moc potěšily. My jsme také nezapomněli na poděkování všem zaměstnancům školy slovně, dárkem, ale občas i vřelým objetím.

   Po vystoupení a předávání jsme šli ke svým stanovištím. U našeho stánku byla angličtina, a když jsme to někomu řekli, chtěli jít pryč. Měli jsme samozřejmě lehké zadání a navíc si mohli vybrat, buď za téma rodina, nebo poznávání obrázků (anglická slovíčka). Všichni to zvládli!

   Naše disciplína byla zaměřena na přírodovědu. Děti poznávaly rostliny. Hodně se soustředily, aby získaly hodně bodů. Někteří prvňáčci byli lepší než starší žáci. Myslím si, že všechny děti byly hodně spokojené.

   Se Simčou jsme měly stanoviště Vlastivěda. Děti měly za úkol říct něco o ČR a ty menší o rodině. Např. Máma tvojí mámy je…. Měly jsme žáky chytré i ty kteří váhali. Minimální počet bodů byl 1, ale většina měla plný počet bodů, tj. 5. I nám se naše stanoviště moc líbilo.

Zkrátka to bylo skvělé dopoledne. Těšíme se, co nás čeká dál.

                                                                                              žáci 5. ročníku

Zanechte komentář