Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Zimní pohádka

Ve čtvrtek 14. prosince žáci první a druhé třídy naší školy navštívili divadelní představení v Olomouci. Do kina Metropol přijelo Divadlo Sandry Riedlové se Zimní pohádkou. V ní se hlavní představitel černoušek podíval do Grónska, aby konečně uviděl sníh. Na svém putování se seznámil s malým eskymáckým chlapcem Nanukem a také s ledním medvědem Urusem. Pokusil se poprvé sekat díru do ledu a také ulovil svou první rybu. Na závěr putování si zatančil se Sněhovou vločkou. Divadelní představení bylo protkáno mnoha krásnými písničkami.

Po pohádce si děti šly na vyzdobeném olomouckém náměstí zazvonit na vánoční zvoneček, který jim jistě splní tajná vánoční přání. Celý výlet žáci zakončili ochutnáním dětského punče a horké čokolády.

Mgr. M. Vodičková

 

Zanechte komentář