Základní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské ÚdolíZákladní škola Mariánské Údolí

Zkus to zdravě

Ve středu 11. a ve čtvrtek 12. dubna 2018 se uskutečnil na naší škole projekt Zkus to zdravě. Projektu se zúčastnili žáci druhého a čtvrtého ročníku. Projekt měl několik částí. V první části se děti seznámily se dvěma kamarády Zdravíkem a Jedlíkem a prožily s nimi prázdniny u strýce Tomáše na farmě.

Ve druhé části pak vytvářeli žáci druhé třídy z letáků koláž. Starší děti vyskládaly z letáků výživovou pyramidu.

V závěrečné části se žáci popovídali o sportu a také o důležitosti pohybu v životě zdravého člověka. Na úplný závěr programu uviděli jak to vypadá pokud se diety přehánějí.

Tento program byl součástí projektu Péče o zdraví, který máme na naší škole celoročně. Zapojili se do něj všichni žáci naší školy různými aktivitami. Děti z prvního ročníku 21. března měli samostatný projekt zdravé zoubky. A žáci 3. a 5. ročníku si ve středu v průběhu dvou posledních vyučovacích hodin zapojili do projektu a to vycházkou do okolí a výtvarnou technikou koláže.

Myslím, že se projekt se vydařil a všichni zúčastnění se pokusí žít zdravě…

Mgr. M. Vodičková

Zanechte komentář